Dijital Pazarlama Eğitimi: Ücretsiz ve Ücretli Eğitimler

Ücretsiz online dijital pazarlama eğitimi ve ücretli dijital pazarlama eğitimi konularında size yardımcı olabilecek kaynaklar

Değişen dijital pazarlama alanında, profesyonellerin ya da öğrenme hevesi olan kişilerin dijital trendlerin ve araçların zirvesinde kalmaları çok önemli. Yüzlerce ücretsiz online dijital pazarlama eğitimi sadece bir Google aramasından uzakta, kesinlikle öğrenme materyali bulunmuyor.

Ancak, en iyilerini nasıl seçersiniz?

Ücretsiz online dijital pazarlama eğitimi ve ücretli dijital pazarlama eğitimi konularında size yardımcı olabilecek kaynakları aşağıda listeliyorum.

Dijital Pazarlama Hakkında Bilmen Gereken Her şey adlı yazımı incelemen işine yarayabilir.

Ücretsiz Dijital Pazarlama Eğitimi

İster girişimci, ister dijital pazarlama yöneticisi ya da öğrenme heveslisi olun, dijital pazarlama eğilimleri zirvede kalmak, işinizi ilerletmek için gereklidir. Bu anlamda, ücretsiz çevrim içi dijital pazarlama kursları ya da ücretsiz çevrim içi dijital pazarlama eğitimleri sana yardımcı olmak için bir tık uzağında.

HubSpot Akademisi Ücretsiz Inbound Pazarlama Sertifikası:

Girişimcileri ve pazarlamacıları, sonuçları getirecek olan bir pazarlama stratejisinin nasıl oluşturulacağı konusunda eğitmek için, HubSpot Akademisi ücretsiz bir pazarlama kursu sunmaktadır. Kurs, bir blog gönderisinin oluşturulmasından başlayarak müşteri pazarına yaklaşımın uygulanmasına kadar faydalı ve pratik bilgilerle doludur.

Sertifikalandırma: Evet
Şunun için iyi: Inbound pazarlamanın temellerini öğrenmek

Facebook Blueprint: Facebook ve Instagram Reklamcılığı

Facebook Blueprint, insanları bu sosyal ağla birlikte gelen güçlü pazarlama özelliklerinin nasıl kullanılacağı konusunda eğitmeyi amaçlayan çevrim içi kurslar topluluğudur. Kapsamlı 6 milyon kayıt ve 75’den fazla ücretsiz dijital kursla Facebook Blueprint, işinizi çevrim içi olarak büyütmek için ihtiyaç duyduğunuz becerileri geliştirmenize yardımcı olur.

Konular, farkındalık oluşturmadan Instagram hakkında bilgi edinmeye kadar çeşitli vakaları kapsar. Önemli olan, uzmanlaşmak istediklerinizi seçebilmeniz ve bu sayede Facebook Blueprint, sizin için önerilen ücretsiz çevrimiçi pazarlama kurslarından bir liste sunacak.

Sertifika: Evet
Şunun için iyi: Facebook pazarlama becerilerini geliştirmek

Google Dijital Garaj: Dijital Pazarlamayı Google’dan Öğrenin

Google Dijital Garaj, çevrim içi dijital pazarlama kurslarına biraz farklı bir yaklaşım getiriyor. Güçlü bir çevrim içi strateji oluşturmak ve bir işletmeyi çevrim içi reklamcılığa teşvik etmek gibi temel konuları ele alırken, ağ oluşturma ve çevrim içi işletme güvenliğinizi geliştirme gibi diğer becerilerde de ustalaşabilirsiniz.

Bu ücretsiz çevrim içi pazarlama kursu, Dijital Pazarlamanın Temelleri konusunda sertifikasyon da sunar. Tabii başlangıç ​​seviyesine yöneliktir ve başarılı bir çevrim içi iş stratejisi oluşturmak için gerekenlere ilişkin kapsamlı bir genel bakış sunar.

Sertifika: Evet
Şunun için iyi: dijital pazarlama

Google Analytics Akademisi: Dijital Çalışmalarınızı Ölçün

Dijital çabalarınızı doğru bir şekilde ölçebilmeniz, işletmenizin çevrimiçi ortamda nasıl çalıştığını anlamak için çok önemlidir. Bu nedenle, Google Analytics Academy çevrimiçi kursu, Google Analytics’in tüm içeriğini ve çıkışlarını öğrenmek için almanız gereken derstir.

Analytics Akademisi, yeni başlayanlardan uzman kullanıcılara kadar farklı seviyelerde kurslar sunmaktadır. Kursu tamamladıktan sonra, şirketinizin çevrimiçi performansını izleyip analiz edebilir ve eğitimli kararlar ve iyileştirmeler yapabilirsiniz.

Ek olarak, YouTube analitiklerinde de mini kurslar mevcuttur.

Sertifikalandırma: Evet
Şunun için iyi: Google Analytics’in derinliğini öğrenmek

Alison Pazarlama Kursları

Alison, dijital pazarlama dahil olmak üzere çeşitli konularda ücretsiz çevrimiçi kurslar sunan ücretsiz bir öğrenme platformudur. Bir sosyal hesap veya e-posta yoluyla şarkı söyleyebilir ve kendi hızınızda öğrenebilirsiniz. Alison ücretsiz dijital pazarlama kurslarında ele alınan konular arasında sosyal medya pazarlaması, pazarlama yönetimi, dijital pazarlama ve halkla ilişkiler bulunmaktadır.

Coursera gibi diğer popüler MOOC’ların aksine, Alison herhangi bir video dersi vermemektedir. Bunun yerine, bir kursa kaydolabilir ve sunumlar şeklinde bir konuyu öğrenebilirsiniz. Elverişli olan herhangi bir soruyu yorum bölümünde diğer öğrencilerle tartışabilmenizdir. Genellikle ingilizce yayınlar yapılmaktadır.

Sertifika: Evet
Şunun için iyi: kendi hızında öğrenmek isteyen kendi kendine öğrenenler

Coursera’da ücretsiz Dijital Pazarlama Eğitimleri

Birinci sınıf üniversitelerden ve şirketlerden çevrimiçi kurslar, sertifikalar ve derecelerle çevrimiçi beceri kazanmanıza yardımcı olmaktadır. Ücretsiz kayıt olup derslere katılabiliyorsunuz.

Sertifika: Evet
Şunun için iyi: Dijital pazarlama ve daha fazlası için

Bilgeis.net üzerinden Dijital Pazarlama’yı öğrenin

Dijital pazarlama’nın alt dallarını içerren bir çok konuda yazılı döküman şeklinde online kurslardan oluşmaktadır. Herhangi bir zaman kısıtlaması içermiyor, istediğiniz zaman kursa kaydolup izleyebilirsiniz. Tamamen ücretsizdir. Bu platform ODTÜ tarafından, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyet desteğiyle hayata geçirilmiştir.

Sertifika: Evet
Şunun için iyi: Dijital pazarlamanın alt dalları (seo-sosyal medya)

İstanbul İşletme Enstitüsü: Alanında Uzman Eğitimcilerden Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Eğitimi

Uzaktan eğitim platformu olan İİEnstitü, videolar ve yazılı dökümanlar eşliğinde eğitim veriyor. Avantajı alanında uzman eğitimciler ya da akademisyenlerden oluşan bir kadroya sahip olması. Eğitimler ücretsiz fakat yazılı sertifika sahip olmak isterim derseniz bir miktar ücret karşılığında olabilirsiniz.

Sertifika: Evet
Şunun için iyi: Dijital pazarlama ve sosyal medya

DİPNOT: Size verebileceğim en güzel tavsiye şu olurdu sanırım, örneğin facebook ve google bir pazarlama aracı ve zaten kendi platformlarında bir eğitim size sunmaktadırlar. Google analytics ya da google ads gibi araçları kullanıyorsanız google size bunların eğitimlerini kendi bünyesinde vermektedir. Sadece biraz zaman harcayarak aslında kendi kendinize birçok şeyi rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Reklamcılık hakkında İSMEK‘ten Yararlanın!

Dijital pazarlama ve sosyal medya alanında profesyoneller yetiştirmek için açılmış bir kurs diyebiliriz İsmek için. Online bir kurs değil maalesef, eğitim yerine giderek derse katılmalısınız. Ücretsizdir.

Sertifika: Evet
Şunun için iyi: Dijital pazarlama ve sosyal medya

Ücretli Dijital Pazarlama Eğitimi

Udemy.com Ücretli Dijital Pazarlama Eğitimi

udemy.com’a kayıt olarak seçtiğiniz bir dijital pazarlamayla alakalı kursu satın alabiliyorsunuz. Daha sonradan platform içinde kaynakları kullanabiliyorsunuz ve silinmiyor. udemy.com üzerinden online olarak dijital pazarlama eğitimi alabilirsiniz.

Digital Excellence Program – Pazarlamasyon

Öncelikle online bir dijital pazarlama eğitimi olmadığını belirtelim. Dijital pazarlama sektöründeki profesyonellerden bizzat eğitim alıyorsunuz. Dijital pazarlama dinamiklerinin hepsini tek tek ele alıyorlar, programın içeriğini incelediğinizde de zaten fark edeceksinizdir. Başlangıç ve orta seviyeler için uygun bir dijital pazarlama kursudur.

Olgu Şengül – Dijital Pazarlama Eğitimi

İşletme Sahipleri, Girişimciler ve Yöneticiler için satışlarınızı hızlıca arttırmaya yönelik bir eğitim olduğu belirtiliyor. Google Reklamları, Facebook/Instagram Reklamları, SEO gibi içeriklerin olduğu websitesinde mevcut. Bir çok ilde denk gelirseniz bu eğitimi yakalayabilirsiniz.

Bilgi Akademi – Dijital Pazarlama Sertifika Programı

Dijital Pazarlama İletişimi programı şirketlerin pazarlama departmanlarında çalışanlara, kariyerini dijital sektörde sürdürecek profesyonellere ve dijital dünyayı yakından tanımak isteyen orta – üst düzey yöneticilere hitap etmektedir. Eğitim online olarak verilmiyor, derse bizzat katılım sağlamalısınız.

Ayhan Karaman – Seo Eğitimi

%100 öğrenme garantisi veren bir seo eğitimi çok işinize yarayabilir. Özellikle google’da organik sıralamanıza yönelik çalışmalar gerçekleştirmek istiyorsanız internet sitesini incelemenizi tavsiye ederim.

Bilge Adam – Dijital Medya Uzmanlığı Eğitimi

Dijital medya alanı ve kavramları hakkında 2.5 veya 5 aylık bir eğitim sunuyorlar. Bu programla sosyal medya yönetimi ve reklamcılığı, mobil ve e-mail pazarlama, CMS, SEO, Google reklamcılığı, planlama, analiz, raporlama ve e-ticaret konularına hâkim olabilirsiniz.​

Dijitalpazarlamaokulu.com – Dijital Pazarlama Eğitimi

Katılımcı bilgi seviyesine göre bir çok eğitim veriyorlar. Özellikle Google AdWords Eğitimi olmak üzere SEO Eğitimi, Google Analytics Eğitimi, Sosyal Medya İçerik Eğitimi, Sosyal Medya Reklamcılığı, WordPress ve Blog Eğitimi, Growth Hacking Eğitimleri verilmektedir. İnternet sitelerini inceleyip detaylı araştırma yapabilirsiniz. Sanıyorum ki online gerçekleştirilmiyor, bizzat katılım gerektiriyor.

İstanbul Üniversitesi-İletişim Fakültesi / Halkla İlişkiler ve Tanıtım Mezunu /Dijitalyolcu.com'un Kurucusu Dijital Pazarlama & Sosyal Medya & İçerik Editörlüğü konularında deneyimli. En büyük ilk zevki okumak ikincisi ise yazmak. Dijital Pazarlama alanında kendini geliştiriyor ayrıca bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktan mutlu oluyor.
Yazı oluşturuldu 56

Dijital Pazarlama Eğitimi: Ücretsiz ve Ücretli Eğitimler” için bir görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön