Instagram’da neden “Bağlantıya izin verilmiyor” hatasını aldığınızı mı merak ediyorsunuz? ya da Facebook’ta İnternet sitenizi yazıyorsunuz ve bir şeyler yolunda yolunda gitmiyor mu? Neredeyse tüm yolları denedim diyebilirim, İnstagram’a bildirdim aylar oldu düzelmedi. Açıkcası İnstagram’a bildirdiğinizde düzeleceğine inanmayın. İnstagram’ı Facebook satın aldığı için İnstagram ve Facebook URL engelinizi Facebook tarafında halletmeniz gerekecektir.

Bağlantıya izin verilmiyor

Profilinizde izin verilmeyen bir bağlantı var gibi görünüyor. Topluluğumuzu korumak için belirli içeriği ve işlemleri kısıtlıyoruz. Bir hata yaptığımızı düşünüyorsanız bize bildirin.

Tamam / Sorun bildir

Eminim İnstagram Bio URL Engelini ilk yukarıda aldığınız mesajla öğrenmiş olabilirsiniz. Sorun bildire tıklasanızda uzun bir süre düzelmeyeceğini bilmelisiniz.

Web sitenizin Facebook tarafından yasaklanıp yasaklanmadığını nasıl anlarsınız?

Facebook ve Instagram birbirleriyle iyi entegre edilmiştir. Blogunuzun Facebook’ta paylaşılması engellenirse, bunun Instagram’da paylaşılması da engellenir. 

Blogunuzun veya web sitenizin Facebook’ta yasaklanıp yasaklanmadığını öğrenmek için en kolay yol, Facebook feed’inizde blog bağlantısıyla yeni bir yayın oluşturmaktır.

Blogunuz yasaklandıysa, yayın oluşturulmaz ve aşağıda gösterildiği gibi bir bildirim görürsünüz. Blogunuzun Instagram’da engellenip engellenmediğini bulmak için en iyi yol, bir DM’yi blogunuzun URL’sini arkadaşlarınızdan birine göndermektir. Blogunuz yasaklanırsa, mesaj iletilmez ve aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi mesajın altında kırmızı bir çarpı işareti görürsünüz.

Alternatif olarak, Facebook paylaşım hata ayıklayıcı aracını da kullanabilirsiniz .

Blogunuz engellendiyse, şöyle bir hata mesajı görürsünüz:

İçerik Topluluk Standartlarımıza uygun olmadığından bu web sitesini inceleyemeyiz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız, lütfen bize bildirin.

Web Siteniz Neden Facebook ve Instagram’da Engellendi?

Ne yazık ki, Facebook’un websitenizi engellemesinin nedeni belirsizdir diyebiliriz. Blogunuzun içeriğinin topluluk standartlarını karşılamadığını ve topluluk kurallarını ihlal etmeyen normal bloglar için işleri zorlaştırdığınızı söylüyorlar.

Blogunuzun kötüye kullanım olarak belirlenmesinin birkaç nedeni olabilir:

Blogunuzun Facebook’ta aşırı paylaşımı ve spamlanması

Bazı insanlar yeni blog gönderileri hakkında çok hevesli olurlar ve ziyaretçileri getirmek ümidiyle her Facebook grubunda, yazılarda ve yorumlarda blog paylaşan bir yayın çılgınlığına girerler. Bu aslında kötü bir fikir ve Facebook’un güvenlik sistemini blogunuzu ve hesabınızı şüpheli olarak işaretlemek için tetikleyebilir.

Kullanıcılar yayınlarınızı spam için bildirdiler

Facebook’un güvenlik sistemi sizi spam için işaretlemese bile, Facebook’taki diğer kullanıcıların gönderilerinizi spam için bildirmiş olması mümkündür. Alakasız gruplarda veya yayınlarda blogunuza bağlantı bırakmaya devam ederseniz, bu durum büyük olasılıkla gerçekleşir.

Belki blogunuzda sakıncalı içerik var

Blogunuzda, blog’u tararken Facebook’un güvenlik sistemini tetikleyen bazı içerikler olabilir. Bu, bazıları Facebook’a göre sakıncalı içeriğe sahip olabilecek kaba kelimeler veya hatta harici sitelere bağlantılar nedeniyle olabilir.

Bu yanlış pozitif bir durum

Facebook’un güvenlik sistemi otomatiktir ve böyle bir otomatik sistemin zaman zaman yanlış pozitiflere sahip olması mümkündür. Ancak Blogger blogları söz konusu olduğunda, Facebook’un birçok kez yanlış olduğu ve onları haksız bir şekilde topluluk standartlarını ihlal ettiği belirtiliyor.

HTTPS / SSL sertifikası eksikliği

2019! İnternet üzerinden tüm veri aktarımının varsayılan olarak HTTPS aracılığıyla güvenli ve şifreli bir form üzerinden gerçekleşmesi beklenir. Web siteleri veya bloglar söz konusu olduğunda, bu güvenli iletişim SSL sertifikaları tarafından etkinleştirilir. Facebook’ta engellenen web sitelerinde HTTPS etkin olmayabilir.

İnstagram ve Facebook Website URL Engelini Kaldırmak

İnstagram ve Facebook Website URL Engeli kaldırmak istiyorsanız öncelikle kendinizden emin olmalısınız. Kesinlikle spam ya da engellenmenizi gerektirecek davranışlarda bulunmamış olmalısınız. Eğer bulunduysanız işler sizin için daha zor olabilir.

Canlı Facebook Sohbeti

İnstagram ve Facebook URL engelinizi kaldırmak için Facebook destek hattıyla canlı bir görüşme gerçekleştirmelisiniz. Bir işletme sayfasına sahipseniz ya da reklam hesabınız varsa işinize kesinlikle yaracaktır.

  • Facebook yardım sayfasına bağlanın. –> facebook.com/business/help
  • Sayfanın en altına gelin.
  • Sorularınıza yanıt bulun veya destek ekibiyle iletişime geçin kısmında kullanmaya başlaya tıklayın.
  • Sonraki sayfa da ilke ve hesap güvenliği bölümüne tıklayın.
  • Daha sonraki sayfada en altta bulunan “Bir Temsilciyle Görüşün” bölümüne tıklayın.
  • Karşınıza çıkan sayfada ki tüm bilgileri doldurun.
  • En sonunda Sohbeti Başlatın.
  • Bu aşamada biraz beklemeniz istenebilir, sabırlı olun.

Tüm adımları tamamladıktan sonra messenger üzerinden bir sohbet karşınıza çıkacak. Bir süre beklemeniz gerekebilir. Facebook temsilcisine bağlandıktan sonra konuyla alakalı açık bir şekilde kendinizi ifade edin.

Bu aşamadan sonra sizle mail ya da telefon yoluyla iletişime geçeceklerdir. Süreçle alakalı en kısa zamanda benimle mail yoluyla iletişime geçtiler. Yaklaşık 3-4 gün içinde sorunum çözüldü. İnstagram URL engeliniz varsa ve Facebook’ta URL engeliniz varsa bu şekilde kaldırabilirsiniz.