LinkedIn Yakında Hikayeler Özelliğine Sahip Olacak

İnstagram veya Snapchat gibi hikayeler yakında LinkedIn iş platformunda olabilir. Peki bu özellik saygın ağa uyuyor mu?

LinkedIn yakında kendi hikayeler özelliğini ekleyerek Instagram, Facebook ve Snapchat’i takip edeceğini doğruladı.

LinkedIn içerik ürünlerinin başkanı Pete Davies, topluluğa şu anda ağda daha fazla konuşma başlatmak için hikayelerin test edildiğini bildirdi.

Geçen yıl kendimize Hikayelerin profesyonel bir bağlamda nasıl görünebileceğini sormaya başladık. Hikayeler ilk olarak Snapchat’te ortaya çıktı, kısa süre sonra Instagram ve Facebook gibi diğer platformlar bunları benimsedi. İyi bir nedenle yayıldılar: sonsuza kadar mükemmel veya profilinize bağlı kalmadan bir güncellemeyi paylaşmak için hafif ve eğlenceli bir yol sunuyorlar. ”

Şu anda yönetici direktörler ve liderlerle Beta testinde olan özellik, büyük olasılıkla Instagram ve Facebook gibi diğer sosyal ağ sitelerininkini yansıtacak.

LinkedIn CEO’su Jeff Washington, “100 CEO’ya web sitesinde neyin eksik olduğunu düşündüklerini sorduk,” dedi.

Snapchat’a benzer şekilde, özellik sadece 24 saat boyunca hikayeler gösterecek ve iş görüşmecilerine gelecekteki çalışanların günlük ofis hayatlarına bir bakış verecektir.

Beta testçileri, yeni özelliğin ardından, işyeri etkileşimlerinin %65 arttığını iddia ettiler. Web geliştiricisi Dave Rodgers, “Şu anda benzersiz filtrelerle oynuyoruz” dedi. “Filtrelerimizden biri, iş yerinizdeki toplantı odası, ofis veya dinlenme odası gibi farklı alanları simüle etmenize olanak tanır. Bir diğeri, işinize giyinmiş bir Bitmoji yerleştirmenizi sağlar. ”

Hikayeler ilk olarak Snapchat tarafından 2013’te tanıtıldı , önce Instagram ( büyük bir başarı elde etti ve Snapchat’i toz içinde bıraktı ) ve Facebook tarafından hemen kopyalandı . LinkedIn artık kendi başına çalışmasını sağlamaya çalışıyor.

LinkedIn’in aktif kullanıcı tabanının esas olarak Gen X ve Baby Boomers kullanıcılarından oluştuğu bir sır değil, LinkedIn aktif olarak milenyumlara ve hatta daha genç Gen Z seyircilerine mahkemede çalışıyor.

Her platformun diğerini takip etmesi biraz orijinal değil, ancak belirtildiği gibi, eğilimler Hikayelerin özellikle genç kullanıcıların giderek daha rahat hissettikleri olduğunu gösteriyor. Ve bu bağlamda, platformların adım adım ilerlemek için çalışması mantıklı. 

Tabii ki, LinkedIn ilk kez Stories’e bir göz atmadı. 2018 yılında, LinkedIn ilk üniversite hikayelerini yinelemeye başladı , ancak sadece üniversite öğrencileri için.

LinkedIn’in ‘Öğrenci Sesleri’ olarak adlandırdığı bu sürüm, ABD’deki üniversite öğrencilerine sunuldu ve farklı üniversitelerdeki insanların etkileşim kurmalarına ve deneyimlerini paylaşmalarına yardımcı olmayı amaçladı. Buradaki mantık, Hikayelerin genç izleyiciler arasında iletişim için daha önemli bir araç haline gelmesiyle, platformun daha tanıdık bir paylaşım yüzeyi sağlayabileceği ve bu da daha sonra daha fazla katılımı teşvik edebileceği idi.

İstanbul Üniversitesi-İletişim Fakültesi / Halkla İlişkiler ve Tanıtım Mezunu /Dijitalyolcu.com'un Kurucusu Dijital Pazarlama & Sosyal Medya & İçerik Editörlüğü konularında deneyimli. En büyük ilk zevki okumak ikincisi ise yazmak. Dijital Pazarlama alanında kendini geliştiriyor ayrıca bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktan mutlu oluyor.
Yazı oluşturuldu 58

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d blogcu bunu beğendi: