Sosyal Medya Reklamcılığı Nedir? Hakkında Her Şey

sosyal medya reklamcılığının nasıl yapılması gerektiğine dair aradığınız her şey.

Sosyal medya reklamcılığı, Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn ve Pinterest gibi sosyal medya platformlarını kullanarak hedef kitlenize ücretli reklamlar sunan bir dijital reklamcılık biçimi olarak tanımlanır.

Bu yazıda, başarılı sosyal medya reklam kampanyaları yürütmenize yardımcı olacak sosyal medya reklamcılığının temellerine, sosyal medya reklamlarının yararlarına ve en iyi beş uygulamaya bakıyoruz.

Sosyal Medya Reklamcılığı Nedir?

Sosyal medya reklamcılığı, hedef kitlelere ulaşmak için sosyal medya platformlarında ücretli reklam kampanyalarının yürütüldüğü bir dijital pazarlama dalıdır. Pazarlamacılar ve reklamverenler, markalarını tanıtabilir ve kullanıcıların sıkça kullandığı sosyal kanallar aracılığıyla satışlara ilham verebilir.

Aşağıdaki sosyal medya reklamcılık istatistiklerini göz önünde bulundurun:

 1. Facebook reklamlarını tıklayan kullanıcıların %26’sı, reklamı yapılan ürünü satın alır.
 2. 7 milyondan fazla işletme reklam için Facebook kullanıyor.

Bu ilgi çekici istatistikler, kuruluşların işlerini büyütmeleri için sosyal medya reklamcılığının ne kadar bütünleşik hale geldiğinin net bir resmini sunmaktadır.

Facebook sponsorlu yazan bir etiket ile bir yayında böyle bir içerikle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Çevrim içi dünyada, kullanıcının dikkati giderek kıt bir kaynak haline geldiğinden, mesajınızın fark edilmesini sağlamak giderek daha karmaşık hale gelmektedir. Sosyal medya reklamcılığı, mesajınızı satın alma yolculukları boyunca ideal alıcılarınıza ulaştırmanıza izin verdiği için önemli ölçüde etkilidir. Örneğin, yeni bir ürünün piyasaya sürülmesinden önce bir B2C markası, ön etkileşim kazanmak için bir marka farkındalığı kampanyası yürütebilir. Benzer şekilde, bir B2B kuruluşu, yüksek biletli bir ürün satmak için yeniden pazarlama kampanyaları aracılığıyla kitlelerini yeniden kullanabilir.

Sosyal medya reklamcılığı, gelişmiş hedefleme özellikleriyle geleneksel reklamcılıktan ayrılır. Geleneksel reklamcılık, markaların ilgi duyup duymadıklarına bakılmaksızın mümkün olan en fazla sayıda kişiye reklam sundukları bombalama yaklaşımını benimser. Aksine sosyal medya, markaların coğrafi, demografik, psikografik ve davranışsal özelliklerine göre ideal alıcılarla bağlantı kurmasını sağlar.

Sosyal Medya Reklamcılığı için 5 Temel Bileşen

Başarılı bir sosyal medya reklam çabası aşağıdaki beş bileşenden oluşur:

1. Kampanyaya Genel Bakış

Kampanyaya genel bakış, sosyal reklam kampanyalarının öğelerine ışık tutar:

 1. Kampanya Özeti: Kampanya anahattı, reklam kampanyasının temel ayrıntılarını sağlar. Kampanya adını, fikirleri / ilhamı, ayrıntıları (amaç ve hedefler, şirket hedeflerinize ulaşmanıza nasıl yardımcı olacağı vb.), Hashtag’leri ve bu tür bilgileri içerir.
 2. Amaçlar: Kampanya aracılığıyla neler başarmaya çalışıyorsunuz? İşte birkaç fikir:
  1. Marka bilinirliği
  2. Takip eden sosyal medyayı artırın
  3. X Ürününün satışını artırın
  4. Web sitesi trafiğini artırın
  5. Mağaza ziyaretleri 

Doğru metrikleri ölçmenize ve kampanya için YG’yi hesaplamanıza olanak tanıyacak şekilde hedeflerinizi ölçün.

2. Hedef Kitle

Doğru hedef kitleyi seçme konusunda mümkün olduğunca spesifik olun. Kitlenizi ve en çok kabul ettikleri içerik türünü anlamak için sosyal medya hesaplarınızın / sayfalarınızın analiz bölümünü inceleyin.

Son olarak, hedef kitleyi tanımlamak için uygulanan filtrelere dayanarak ne tür kitleye ulaşabileceğinizi bilmek için farklı platformlarda test kampanyaları oluşturun. Çoğu platform, size bir reklam kampanyasıyla ulaşabileceğiniz yaklaşık kişi sayısını verir. Özellikleri buna göre değiştirin, böylece hedeflemeniz çok fazla niş veya çok geniş olmaz.

3. Kampanya Reklamları

Kampanya reklamları, reklam metinleri (mesajlaşma) ve görsellerdir (resimler, gifler ve videolar). Kampanya reklamları, hedef kitle ve platform yönergeleri dikkate alınarak hazırlanmalıdır. Örneğin, çok fazla metin içeren görseller Facebook’ta iyi performans göstermiyor. Aynı kitle, farklı bir zihniyete sahip farklı platformları ziyaret eder. Bu nedenle, reklam öğelerini her platform için özelleştirmeniz önerilir. Performansı optimize etmek için metin ve görselleri değiştirerek A/B testlerini yapabilirsiniz.

4. Sosyal Medya Platformları

Sosyal medya reklamcılığı için en yaygın kullanılan platformlar arasında Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram, Pinterest, Snapchat, TikTok ve YouTube sayılabilir. Farklı sosyal ağlar farklı kitle segmentlerine hizmet eder. Örneğin, Pinterest bir B2B işletmesi için en iyi seçim olmayabilir veya hızlı hareket eden bir tüketim malları markası LinkedIn’de başarılı bir farkındalık kampanyası yürütemeyebilir.

Doğru sosyal medya platformlarını seçmek, bütçeyi, reklam biçimlerini veya kampanya mesajlarını tek tek platformlar için uyarlamanıza yardımcı olur.

5. Kampanya Bütçesi ve Başarı Metrikleri

YG’yi etkili bir şekilde izlemek için kampanya bütçesini iki bölüme ayırmaya yardımcı olur:

 1. Ücretler / Giderler: Bir sosyal medya reklam ajansı ile çalışıyorsanız, ücretlerini gerçek bütçeden ayrı tutmanız gerekir. Bununla birlikte, bir metin yazarı, grafik tasarımcı veya video düzenleyici gibi üçüncü taraf kişilere yapılan ödemeleri ve stok görüntüleri, videolar veya yazılım satın almak için harcadığınız parayı dahil edeceksiniz.
 2. Reklam Bütçesi: Bu, reklam kampanyasını yürütmek için platforma gerçekten ödeyeceğiniz parayı içerir.

Reklam bütçesine karar vermek biraz yorucu olabilir, özellikle de yeni başlayan biriyseniz, reklam yayınlamak için bütçeyi nasıl belirleyebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Potansiyel müşteri oluşturma kampanyasıyla 20 potansiyel müşteri oluşturmanız gerektiğini varsayalım. Araştırma yoluyla, Facebook’ta olası satış başına maliyetin (CPL) 10 ABD doları olduğunu öğreniyorsunuz. Dolayısıyla, kampanyanın başlangıç ​​bütçesi 200 ABD doları olacaktır. Teklif verme sürecinin oynaklığı göz önüne alındığında, reklam bütçesini biraz artırabilirsiniz. Kampanyayı yürütürken, reklam harcamalarını optimize etmek için teklifi ayarlamaya devam edin.

Reklam kampanyanız tamamlandıktan sonra, kampanyanın nasıl performans gösterdiğini tamamen görebileceksiniz. Ulaşılan hedeflere ulaşma, etkileşim, bağlantı tıklamaları, beğenmeler / takipler, paylaşımlar, profil tıklamaları vb. Açısından hedefleri haritalayın. Daha sonra, kampanyanın ne kadar iyi performans gösterdiğini ve bundan YG’yi ölçebilirsiniz.

En İyi 5 Sosyal Medya Reklamcılığı Platformu

Bu bölümde, reklam kampanyaları yayınlamak için kullanabileceğiniz önemli sosyal medya platformlarına ve size ilham verecek bazı örneklere bakacağız.

1. Facebook

Facebook, markalar için reklamları alıcının yolculuğunun farkındalık, dikkat ve dönüşüm aşamalarında yayınlamalarına olanak tanıyan kapsamlı reklam seçenekleri sunar ve her aşama hedefe ulaşmak için birden fazla reklam türü sunar.

 1. Farkındalık: Marka bilinirliği, erişim
 2. Dikkat edilecek noktalar: Trafik, etkileşim, uygulama yüklemeleri, video görüntüleme sayısı, olası satış oluşturma ve mesajlar
 3. Dönüşümler: Dönüşümler, satışlar ve mağaza trafiği
Facebook Amaçlarına Göre Farklı Reklam Türleri Sunuyor.

Facebook’un kitle hedeflemesi, kullanıcıları yaş, coğrafya, gelir grupları, ilgi alanları, iş / meslek vb. Ölçütlere göre hedeflemenize olanak tanır. Markalar kitle tabanlarını özel ve benzer kitleler aracılığıyla çeşitlendirebilir.

Facebook şu anda aşağıdaki reklam biçimlerini desteklemektedir:

 1. Video: Markalar, 240 dakikaya kadar video reklamları tanıtabilir. Bununla birlikte, en iyi performans gösteren video reklamlar kısa olma eğilimindedir.
 2. Resimler / Fotoğraf: Markalar, fotoğraf reklamlar yoluyla etkileşimi artırabilir.
Örnek bir fotoğraf reklamı. (sponsorlu)

Etkileşim Gönderileri: Bu reklamlar, marka bilinirliğini artırmanıza yardımcı olur; burada yayınlarınız daha fazla beğeni, yorum ve paylaşım toplamak için güçlendirilir.

Sayfa beğenileri: Sayfanızdaki beğenileri artırmak ve çevrimiçi topluluğunuzu oluşturmak için resim ve video reklamlar yayınlayabilirsiniz.

Koleksiyon: Koleksiyon reklamları, birincil medyanın altındaki bir ızgarada düzenlenmiş dört resim ile birlikte birincil bir resim / video içerir. Reklamı tıkladıktan sonra kullanıcı ürün sayfasına yönlendirilir. Tıklama sonrası sırası Anında Deneyim tarafından desteklenir ve bu nedenle kullanıcı açılış sayfasını Facebook veya Instagram’dan ayrılmadan görüntüleyebilir.

Carousel Reklamlar: Markaların, her bir resim / video farklı bir bağlantıdan oluşan, tek bir reklamda en fazla 10 resim veya video göstermesine olanak tanır.

Carousel Reklamlarına bir örnek.
 1. Slayt gösterisi: Markalar, Facebook Reklam Yöneticisi‘ni kullanarak bir grup fotoğraftan slayt gösterisi videosu oluşturabilir. Facebook, markaların bu videolara hareket, metin ve ses eklemesine izin verir.
 2. Anında Deneyim: Önceden Tuval olarak bilinen Anında Deneyim reklamları, 2 dakikaya kadar 20 resim veya video içerebilen etkileşimli, mobil cihazlara özel reklamlardır.
 3. Potansiyel müşteri oluşturma: Potansiyel müşteri reklamları, markaların teklifleriyle ilgilenen kullanıcılardan bilgi toplamasına olanak tanır. Bu reklamlar Facebook ve Instagram’da kullanılabilir ve resim, video ve karusel biçimlerini barındırabilir.
 4. Teklifler: İşletmeler resim, video, koleksiyon ve karusel reklamlarını kullanarak müşterilerine indirim sunabilir.
 5. Etkinlik yanıtları: Markalar, resim ve video reklamlar kullanarak etkinlik yayınlarında farkındalık yaratabilir.

2. Instagram

Instagram, Facebook’a benzer reklamlar sunar ve her iki platformun reklamlarını aynı arayüzden (Facebook Reklam Yöneticisi) yönetebilirsiniz.

Instagram’daki kişileri konumlarına, demografik özelliklerine, ilgi alanlarına ve davranışsal özelliklerine göre hedefleyebilirsiniz. Instagram ayrıca ideal alıcınızla benzer özellikleri paylaşan yeni kullanıcılar bulmak için özel ve benzer kitleler oluşturmanıza olanak tanır.

Instagram’daki aşağıdaki reklam türlerini kullanarak alıcı yolculuğunda kullanıcıları hedefleyebilirsiniz:

 1. Farkındalık: Erişim, sıklık, marka bilinirliği ve yerel farkındalık
 2. Dikkat edilecek noktalar: Web sitesi tıklamaları, video görüntüleme sayısı, erişim ve sıklık
 3. Dönüşüm: Web sitesi dönüşümleri, dinamik reklamlar, mobil uygulama yüklemeleri, mobil uygulama etkileşimi

Instagram, haber akışında ve Keşfet sekmesinde reklam yayınlamanıza olanak tanır. Şu anda Instagram’da mevcut olan beş reklam biçimi şunlardır:

1. Hikayeler reklamları: Instagram hikayelerinde reklam yayınlamak için resim veya video kullanabilirsiniz. Kullanıcılar, reklamı hızlıca kaydırdıktan sonra açılış sayfasına yönlendirilir.

Instagram’da Öykü Reklamına Bir Örnek

2. Fotoğraf reklamları: Facebook gibi Instagram fotoğraf reklamları, etkileşim, bağlantı tıklamaları veya dönüşümler gibi belirli işlemleri gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Resim Kaynağı: Instagram
Fotoğraf Reklamına Bir Örnek

3. Video reklamlar: Kare veya yatay biçimde 60 saniyeye kadar video reklamlar yayınlayabilirsiniz.

4. Carousel reklamlar: Bu reklamlar, markaların, kullanıcıların hızlıca kaydırabileceği tek bir reklamda birden fazla fotoğraf veya video göstermesine olanak tanır.

5. Koleksiyon reklamları: Koleksiyon reklamları, ızgarada düzenlenmiş ikincil resimlerle birlikte birincil bir fotoğrafı veya resmi gösterir. Bu reklamlar Facebook’taki koleksiyon reklamlarına benzer.

3. Twitter

Platforma benzer şekilde Twitter’ın reklamcılık çözümü de oldukça basittir. Şu anda aşağıdaki reklam türlerini sunmaktadır:

 1. Tweet katılımı
 2. Tanıtılan video / GIF görünümleri
 3. Marka bilinirliği
 4. Web sitesi tıklamaları veya dönüşümleri
 5. Yayın içi video görüntüleme sayısı
 6. Takipçi oluşturun
 7. Uygulama yüklemeleri
 8. Uygulama etkileşimleri

Bunun yanı sıra, markalar marka bilinirliğini artırmak için belirli bir hashtag’i de teşvik edebilirler. Bu özellik, lansman öncesi ve farkındalık taktiği olarak büyük B2C şirketleri ve eğlence markaları için uygundur.

Twitter’daki reklamlar haber akışında ve arama bölümünde görünür. İşte bir örnek:

“Sponsorlu” Yazısı Ücretli Reklamların Altında Görünüyor .

4. LinkedIn

LinkedIn, iş odaklı bir platformdur ve markaların ve bireylerin kendilerini tanıtmaları için fırsatlar sunar. LinkedIn’deki hedefleme seçenekleri Facebook ve Twitter’dan farklıdır ve öncelikle eğitim, organizasyon büyüklüğü, sektör, iş unvanı vb. özellikler hedeflenir.

LinkedIn’de çalıştırabileceğiniz LinkedIn’in üç ana promosyon türü:

 1. Sponsorlu reklamlar: Sponsorlu reklamlar, LinkedIn kullanıcılarının masaüstü ve mobil cihazlardaki haber akışında görünür ve yolculuğun farkındalığı, üzerinde düşünme ve dönüşüm aşamalarında Facebook’a benzer benzer reklam türleri sunar.
Haber Kaynağında LinkedIn Sponsorlu Reklamı
 1. InMail: Bu özellik, premium LinkedIn kullanıcıları tarafından kullanılabilir; burada ağlarında olmayan kullanıcılara ayrı ayrı e-posta gönderebilirler. Premium kullanıcılar plana bağlı olarak ayda 5 ila 30 InMails gönderebilir ve her yanıt, hesaplarındaki bir InMail kredisini geri yükler.
 2. Sponsorlu InMail: Sponsorlu InMail en iyi e-posta pazarlaması ve LinkedIn’in hedefleme yeteneklerini birleştirir. Sponsorlu InMails, doğrudan aktif LinkedIn kullanıcılarının gelen kutularına ulaşır. Bu özellik, içerik indirme sayısını artırma ve konferans katılımını artırma gibi dönüşümleri artırmak için kullanışlıdır.

5. Snapchat

Snapchat, binlerce yıl ve Gen Z izleyicileri arasında ünlüdür ve bu nedenle rahat ve eğlenceli içeriği tercih eder. Sosyal medya platformu aşağıdaki reklam hedeflerini desteklemektedir:

 1. Farkındalık: Marka bilinci oluşturma
 2. Dikkat edilecek noktalar: Uygulama yüklemeleri, uygulama trafiği, web sitesi trafiği, etkileşim, video görüntüleme ve olası satış yaratma
 3. Dönüşüm: Web sitesi ve uygulama dönüşümleri, katalog satışları

İşte Snapchat’te markaların hedeflerine ulaşmasına yardımcı olan altı tür reklam:

 1. Ek reklamlar: Bu reklamlar öykülerde görünür ve kaydırdıktan sonra kullanıcıları web sitenize, uygulamanıza, uygulama mağazası bağlantınıza veya videonuza yönlendirebilir.
 2. Koleksiyon reklamları: Bu reklamlar, Facebook ve Instagram’daki reklamlara benzer; burada reklam, küçük resim başına ayrı bir bağlantı içeren dört küçük resim gösterir.
 3. Öykü reklamları: Öykü reklamları, diğer öykülerin yanında keşif sekmesinde görünür.
 4. AR lens: Markalar, Snapchat kullanıcılarına benzersiz deneyimler sunmak için özelleştirilmiş AR lensleri oluşturabilir.
 5. Filtreler: Filtreler, görüntüye ve videoya bir çıkartma veya bazı yaratıcı tasarımlar ekler.
 6. Reklamlar: Snapchat’in premium içeriğinde altı saniyelik, atlanamayan videolar var.

5 Sosyal Medya Reklamcılığı En İyi Uygulamaları

Bu bölümde, sosyal medya reklam kampanyalarınızı optimize etmek için bazı en iyi uygulamalara bakalım:

1. Önce Organik İçerik Deneyin

Reklam kampanyası yayınlarınızda ve reklam öğelerinizde yeni bir şey denemeden önce, organik yayınlarınızda deneyin. Organik yayınlarda bir şey işe yararsa, hedef kitle oldukça aynı olduğundan ücretli reklamlarla da çalışacağını varsayabiliriz.

Neyin işe yaradığını öğrendikten sonra, A/B testleriyle kampanyayı yürütürken daha ince ayrıntıları deneyebilirsiniz.

2. Kitle Hedefleme ile Ultra Spesifik Olun

Sosyal medya reklamcılığı, hedefleme özellikleri nedeniyle güçlüdür. İnsanları yaşadıkları yere, tükettikleri içeriğin türüne, ziyaret ettikleri yerlere vb. göre hedefleyebilirsiniz.

Ücretli kampanyalar yüksek oranda hedefe yönelik olduğundan, kitleyle ultra spesifik hale gelerek sonuçları en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Mümkün olduğunca ayrıntılı alın. Ne kadar dar olursanız performans o kadar iyi olur. Sonuç almaya başladığınızda, benzer kitle özelliğini kullanarak kitle sayılarını artırabilirsiniz.

3. Birden Çok Reklam Reklam Oluşturun

Kampanyalarınızın başarısı büyük ölçüde reklam öğelerine bağlıdır. Başarı şansını en üst düzeye çıkarmak için, birden çok reklam öğesi oluşturarak fırsatlarınızı koruyun. A/B testleri yapmakla ilgili değil. Aynı kampanya için tamamen farklı iki (veya daha fazla) reklam öğesi oluşturabilirsiniz. Farklı reklam kopyalarını ve görselleri birlikte kullanabilirsiniz. Sosyal medya platformu, reklam harcamasını optimize etmek için sonuç getiren reklamı zorlar.

4. Tasarım: Dikkat Çekici Reklamlar

Sosyal medya kullanıcıları genellikle pasif kaydırıcıdır. Bir şey gözünü yakalayana kadar haber akışlarında gezinmeye devam ediyorlar, yani dikkatlerini çekmek için bir saniyeniz var. Bu, reklamınızı görüntülemek için geri kaydırılmaya zorlanacak kadar çarpıcı bir şey tasarlamanızı gerektirir.

Dikkatlerini çekmek için renkler, simgeler veya yazı tipleriyle oynayabilirsiniz. Benzer şekilde, reklamlarınızı tıklamaya ikna edecek karşı konulmaz ancak alakalı başlıklar yazabilirsiniz.

5. Yeniden Pazarlamanın Gücünden Yararlanın

İnsanların sizi tek bir etkileşimde hatırlaması pek olası değildir. Bir ziyaretçi sorununu çözmek için blog yayınınıza inmiş olabilir, ancak markanızdan tamamen habersiz olabilir. Bu gibi durumlarda, kendinizi yeniden tanıtmak için yeniden pazarlamayı kullanabilirsiniz. Yeniden pazarlama kampanyaları, yalnızca bir hatırlatma işlevi görmek için değil, aynı zamanda güven oluşturmak ve marka hatırlamayı güçlendirmek için de etkilidir.

Sosyal Medya Reklamcılığının 5 Faydası

Sosyal medya reklamcılığı, pazarlamacıların marka bilinirliğini artırmasına, kitlelerini etkilemesine ve dönüşümleri artırmasına yardımcı olur. Sosyal medya reklamcılığının en büyük avantajlarından biri, hassas kitle hedeflemesidir. Sosyal medya reklamcılığının diğer beş faydası:

1. Reklamlarınız Üzerinde Daha Fazla Kontrol

Geleneksel reklamcılıkla ilgili sorun, reklamınız yayınlandıktan sonra sonucu kontrol edememenizdir. Sosyal medya reklamcılığı ile, kampanya üzerinde ayrıntılı bir kontrole sahip olursunuz. Hareket halindeyken bütçeyi, hedeflemeyi, reklam öğelerini ve yayınlamayı düzenleyebilirsiniz. Bu, pazarlamacılara daha yüksek bir kontrol hissi verir ve kampanyayı anında optimize etmek için birden fazla fırsat sunar.

2. Yenilikçi Reklam Biçimleri

Sosyal medya reklamcılığı ortamı sürekli gelişmektedir. Yeni hedefleme özellikleri ve reklam biçimleri sıklıkla sunulur. Caousel reklamları, potansiyel satış reklamları, tuval reklamları vb. Birkaç yıl önce mevcut değildi, ancak markalar artık büyük ölçüde bu reklam biçimlerine güveniyor. Bu yenilik pazarlamacıların deney yapmasını ve yinelemesini sağlıyor.

3. Kalifiye Müşterilere Ulaşın

Alıcılarınızın kim olduğunu biliyorsunuz. Kısıtlı bir bütçeyle çalışan markaların ücretli kampanyalar yürütmek için çok fazla para harcaması mümkün değildir. Sosyal medya birçok iddiada tam olarak uygun maliyetli olmasa da, kesinlikle kitlenizin belirli bir bölümüne reklam yayınlamanıza izin verir. Özel kitle veya yeniden pazarlama gibi özellikleri kullanarak, yalnızca markanızın farkında olan ve yalnızca sizden satın almak için bir dürtü gerektiren kullanıcılara görünür olan reklamlar yayınlayabilirsiniz. Çoğu zaman, sosyal medya reklamcılığı bu dürtücüdür.

4. Dönüşüm Oranlarını Artırın

Her işletme dönüşüm oranını optimize etmeye çalışıyor. Bunu yapmak için çeşitli büyüme saldırıları uyguluyorlar. Dönüşüm oranlarını artırmanın kesin bir alternatifi sosyal medya reklamcılığıdır. Kullanıcılara bir sonraki açılış sayfasında neler beklemeleri gerektiğini söyleyen sosyal medya reklamları tasarlamanın dönüşüm oranlarını artırdığı kanıtlanmıştır.

5. Gelişmiş İzleme Mekanizması

Sosyal medya reklamcılığı, reklamlarınızdaki her bir gösterimi, tıklamayı ve dönüşümü izler. Bu izleme mekanizması, eylemlerinizin genellikle sezginize dayandığı spreyle ve dua et yaklaşımına olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Sosyal medya reklamcılığı veriler üzerinde gelişir; bu nedenle, kararlar bağırsak duygularınız tarafından değil, çalışanlar tarafından yönlendirilir.

Kapanış Kelimeleri

Sosyal medya reklamcılığı, kitlenizi hedeflemek ve etkilemek için daha yeni ve daha etkili yollarla hızla gelişen bir alandır. Hiç şüphe yok ki, gerçek katılımı ve dönüşümleri artırmanın en etkili yollarından biri.

Müşterilerinizin çoğu sosyal medyada yer alıyor ve bu da içeriğe bireysel tercihlere, ilgi alanlarına ve davranışsal özelliklere göre uyarlanan, reklamcılık konusunda daha incelikli bir yaklaşım benimsemenizi sağlıyor.

İstanbul Üniversitesi-İletişim Fakültesi / Halkla İlişkiler ve Tanıtım Mezunu /Dijitalyolcu.com'un Kurucusu Dijital Pazarlama & Sosyal Medya & İçerik Editörlüğü konularında deneyimli. En büyük ilk zevki okumak ikincisi ise yazmak. Dijital Pazarlama alanında kendini geliştiriyor ayrıca bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktan mutlu oluyor.
Yazı oluşturuldu 56

Sosyal Medya Reklamcılığı Nedir? Hakkında Her Şey” için bir görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön